Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Петропавлівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 03368462) був реорганізований і увійшов до складу Братської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Петропавлівка
Братський район, Миколаївська область

Історія села Петропавлівка

Петропавлівка – село, центр Петропавлівської сільської ради. Розташоване за 25 км від районного центру та за 125 км від обласного центру. В склад сільської ради входить два села: с. Петропавлівка та с. Українець. Загальна площа сільської ради становить – 7037,3 га. Розкинулось на мальовничих берегах своєрідної ріки «Мертвовід», серед широкого та привільного степу. Петропавлівські каньйони входять в склад державного заповідного урочища «Бузький Гард» та зачаровують людей ось вже не одне століття.

Петропавлівка - одне з найстаріших сіл у Братському районі. Старожили Петропавлівки переповідають що в цій місцині спочатку були козацькі пости, потім жило кілька козацьких сімей.

Царський уряд подарував отаману Скаржинському, як герою російсько-турецької війни, 6 тисяч десятин землі. Заснувалося село – Скаржинка наприкінці 70-х початку 80-х років ХУІІІ століття на землі, яка дісталася від царського уряду пану Сухомлину. Він привіз сюди з орловсько-курської губернії кріпаків, яких обміняв на собак-борзих. З’являється поселення з назвою – Сухиновка. (Сучасна Петропавлівка). І ось 1812 рік. В поміщика народилося два сини Петро і Павло. На честь них поміщик назвав ту частину села, яка почала олюднюватися за річкою. Зважте, по один бік тихої річки у низинці – Сухиновка, а з іншого боку –Петропавлівка. Голубівка – так називають ще одну частину Петропавлівки. Назва пішла бо далеченько йти було, до ставка (глибинка) а потім з’явилося словотворення з буквою «о», трансформувалося у Голубовку. Поблизу Петропавлівки народився в ті часи хутір Карловка. Йшли роки, колективізація, розвиток. На хуторі Українець відкрилася своя школа. Утворився свій колгосп, окремо від Петропавлівки.

Петропавлівську сільську раду створено в 1984 році. Сільськими головами були: Іванюта Василина Василівна; Жаковська Олена Юріївна; Вердеренко Ольга Андріївна; Донаканян Донакан Місакович; Діючий сільський голова - Качанов Олександр Іванович.

До складу сучасної сільської ради входять два села: с. Петропавлівка та с. Українець. Кількість господарських дворів – 226. Загальна кількість населення – 350 чоловік, з них пенсіонери - 113 чоловік.

Після розпаювання колгоспів займаються господарською діяльністю фермерські господарства сільської ради: ФГ «Забава», ФГ «ВІОЛА-Д», ФГ «Лаврик», ФГ «Тиса», ФГ «Світанок», ФГ «Прогрес об’єднане», ФГ «Маріс-Т», ФГ «Бонус», ФГ «Агролідер-Д». Також виробництвом сільськогосподарської продукції займаються юридичні особи підприємці та фізичні особи-підприємці, одноосібники.

На території сільської ради функціонують:

Петропавлівська ЗОШ І-ІІ ступенів розташована в с. Петропавлівка в якій навчається 27 учнів 1-9 класів. 8 – чоловік педагогічний колектив. Директор школи – Врещ Ігор Вікторович. Діти села Українець підвозяться Шкільним автобусом до Братської ЗОШ по причині кращого сполучення до району.

Дитячий дошкільний заклад «Дзвіночок» налічує 13 вихованців. Завідуюча – Аляб’єва Олена Станіславівна. Петропавлівське відділення поштового зв’язку - завідуюча Серьога Вікторія Миколаївна. Петропавлівський фельдшерсько-акушерський пункт – фельшер приїздний. Петропавлівський будинок культури – директор Качанова Анастасія Дмитрівна.

В 2017 році зареєстровано на території сільської ради Добровільне Громадське Формування «Патріот Петропавлівки» який налічує 53 члена формування. Засноване трьома жителями громади в зв’язку з рейдерським захопленням земель та для охорони громадського порядку. За незначний період роботи разом з правоохоронними органами розкрито ряд злочинів та затримано порушників. Відкрито кримінальні провадження які контролюються.

В Петропавлівці значних успіхів за два роки роботи досягла директор будинку культури Качанова Анастасія Дмитрівна. Створила аматорський колектив художньої самодіяльності з активу жителів с. Петропавлівка, отримала гран-прі в Братському районі, почесні грамоти, тощо.

Уродженцем села Петропавлівка є загиблий молодший сержант Спащенко Юрій Вікторович 1994 року народження, який поклав життя в зоні АТО. Нагороджений посмертно. На стіні рідної школи встановлено табличку герою та облаштовано пам’ятник в центрі села. Похований на сільському кладовищі.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua